>>
Profil
Kde nakoupit
Tiskové zpravy
RMA - reklamace
EU E-Shop
X-mini.cz
Wodasign EOC
Fórum
Distributoři
Helpful links
INFO  
Vítejte na stránkách zastoupení firmy COMPEX pro ČR a SK.

   Pokud hledáte síťové řešení za slušnou cenu, pak jsou právě pro Vás určené produkty firmy COMPEX. Tato značka patří mezi nejrozšířenější v USA a rovněž velké zastoupení má i v Německu, Francii, Rusku. Toto jsou asi její největší trhy. Samozřejmě jich má mnohem více, ale myslíme, že uvádět je zde všechny není třeba.

   Jedná se jak o řešení klasické ( kabelové ), tak i o řešení bezdrátové ( rádiové ), ISDN, a v současnosti i ADSL. V dnešní době, kdy dochází k mohutnému rozmachu bezdrátových sítí a možností připojení přes tuto síť k internetu, se každý shání po co možná nejvýhodnějším zařízení, které k tomu použije, a samozřejmě porovnává schopnosti a cenu, zázemí, podporu a mnoho jiných faktorů.

   V technickém směru firma COMPEX vytvořila několik velice zajímavých produktů jako je NetPassage WP11B+, NetPassage 16A+, NP26G USB, legendární WPE54, WP54. WPP54 mnoho dalších.
   V prvním případě se jedná o tzv. AccessPoint, který však dokáže pracovat ve 6 různých režimech, takže jej mohou požívat jak poskytovatelé připojení, tak jejich zákazníci. Zařízení je snadno konfigurovatelné a má mnoho doplňujících nastavení jako je DHCP server, Překlad adres ( směrování ) a další. Prakticky je toto zařízení použitelné jak v domácnosti, kde k němu připojíte 1 počítač, tak ve firmě, kde máte počítačů mnoho.
   V druhém případě se jedná o router, který se dokáže připojovat jak přes externí sériový modem, tak přes kabel nebo ADSL. Do vnitřní sítě vám pak v základní výbavě umožňuje připojit 4 zařízení. Zde se může jednat buď o počítače nebo o aktivní síťové prvky, které pak umožní připojit větší množství počítačů. Do zařízení je možno připojit PCMCI bezdrátovou síťovou kartu WL11A+, která vám vytvoří bezdrátové pokrytí vaší domácnosti či firmy. I toto zařízení má v sobě obsažen DHCP server, Překladač adres, atd.
   Pro uzavření řady routerů nám již zbývá jen jeden produkt, o kterém jsme se doposud nezmínili. Jedná se o NetPassage 15, který na rozdíl od NetPassage 16 neumožňuje připojení přes externí fax modem a nemá slot pro PCMCI bezdrátovou kartu. Je to vlastně něco jako jeho mladší jednodušší a zároveň i levnější bratr. Co se týká stability a programového vybavení, není na tom o nic hůře.
   Všechny tyto tři produkty mají snadný způsob konfigurace přes Webové rozhraní, ale umožňují správu i přes Telnet. Všechna zařízení jsou navíc schopna spolu navzájem spolupracovat, takže můžete mít použito i více současně, přičemž dojde pouze ke zvýšení rychlosti připojení Vaší sítě a k větší stabilitě připojení ( při výpadku jednoho zařízení za něj přebírají práci ostatní. ) Pokud chceme hovořit o speciálních funkcích obsažených pouze v produktech COMPEX, musíme zmínit VLAN u wireless prvků, dále je naprostou samozřejmostí trunking vytvářející v důsledku až 4x rychlejší vzájemné propojení prvků, např. u 1GBit prvků až 4GBit a u 100MBit až 400MBit a mnoho dalších funkcí. U zařízení jsou neustále vyvíjeny nové firmwary odkrývající další nové funkce, a pro snahu o nadčasovost tohoto úvodu je nebudeme vyjmenovávat.

   Kromě těchto produktů nabízí firma COMPEX samozřejmě i celou řadu přepínačů a síťových karet a to jak 10/100 PCI / USB, tak i gigabitovou určenou spíše do serverů ( 32/64bit PCI – 33/66MHz ). Přepínače vyrábí v několika produktových řadách, které se od sebe liší nejen cenou, ale i rychlostmi a schopnostmi zařízení v nich obsažených. Za zmínku stojí cenově nejdostupnější managovatelné switche Compex jako i jiné.

   Pro zobrazení celkového seznamu produktů Compex, navštivte naší sekci Produkty;.
   Případně také můžete navštívit náš Virtuální Obchod.

   Compex je distribuován po území ČR a SK systém distribuční sítě. Centrální podporu a RMA značky poskytuje skrz své partnery Tomorrow systems s.r.o. . V případě, že Vás produkty Compex zaujaly, navštivte jakéhokoliv z nich, hlavní partnery naleznete v sekci distributoři.

Doufáme, že budete s našimi službami a se zázemín vytvořeným pro produkty Compex spokojeni, a pamatujte, že věta:
"Pro technickou podporu na produkty zakoupené u jiné firmy kontaktujte, prosím, svého dodavatele."
Pro produkty COMPEX neexistuje! Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem, požadavkem, prosbou či návrhem. Rádi Vám pomůžeme.
S pozdravem
ToMSyS team


home | info | produkty | forum | podpora | novinky
compex ® 2003